Bitcoin pre začiatočníkov — nová skupina pre každého, kto sa chce vzdelávať v Bitcoine bez posmeškov či hejtu. 🌟🙂
BITCOINOVA-SKOLA-logo-FINAL-totalka

„Poznáte túto službu?“ – Ako sa vyhnúť podvodom v Bitcoine

„Poznáte túto službu?“ – Ako sa vyhnúť podvodom v Bitcoine

Denno denne ma kontaktujú ľudia, či im viem poradiť, ako si vybrať „Bitcoiny“ z tej a tej služby. Bitcoiny v úvodzovkách píšem zámerne – oni totiž žiadne Bitcoiny nemajú. Moja úloha edukátora sa razom zmení na psychologickú terapiu.

Oči pre plač…

Prísť o celoživotné úspory je mimoriadne smutné a každý takýto prípad mi je nesmierne ľúto. Podvodníci sú prefíkaný. V dobe umelej inteligencie, deep-fake videí a úprav hlasu, je pre menej zainteresovaného človeka, ktorý si chce prilepšiť napríklad na dôchodok, mimoriadne ťažké oddeliť zrno od pliev.

Podvodníci sú poväčšine náramne milí, so všetkým ochotní pomôcť, pretože veria, že v najbližších chvíľach vás pripravia o vaše ťažko nadobudnuté úspory. Holt, aj takí ľudia sú medzi nami.

Poďme sa teda spoločne snažiť čo najlepšie pripraviť na boj s hackermi a zlodejmi.

Ako sa vyhnúť podvodom v Bitcoine a nenaletieť podvodníkom?

Kvôli čoraz väčšiemu počtu ľudí, ktorí sa nechali oklamať podvodníkmi, som sa rozhodol napísať tento článok. Keď si chceš začať sporiť v Bitcoine, využívaj, prosím, overené služby. Nikomu nesadni na lep, že zbohatneš zo dňa na deň.

Garantované magické zbohatnutie neexistuje a už vôbec nie vo svete Bitcoinu. Najväčší problém je totižto práve v zle nastavených očakávaniach. Mnohí si myslia, že tie „zázračné kryptomeny“ boli vytvorené na jednoduché zbohatnutie.

Áno, niektorí na nich zbohatnú, ale je to gambling a vyhni sa mu oblúkom. Šanca, že na nich zbohatneš práve ty, je minimálna. Keď už sa ale rozhodneš pre Bitcoin (kde takisto nikto nemôže garantovať žiaden zisk) využívaj overené služby.

Bitcoin si nakupuj ideálne súkromne cez bitcoinový automat (zoznam a mapu automatov nájdeš tu) alebo od etického veksláka, ale pokiaľ ti neprekáža prísť o súkromie, využiť môžeš aj zmenárne ako Anycoin či Coinmate, alebo burzy Binance alebo Coinbase.

Bitcoinový automat, kde nakúpiš bitcoin anonymne za hotovosť.

Pokiaľ natrafíš na nejakú novú službu, ktorá sľubuje vysoké garantované výnosy, ruky preč. Pokiaľ si ale napriek tomu myslíš, že to je legitímna služba, napíš mi cez kontaktný formulár a zadarmo skontrolujeme, či sa jedná o férovú spoločnosť.

Pokiaľ máš akékoľvek otázky, neváhaj mi napísať. Bitcoin je skvelý nástroj finančnej slobody a suverenity, avšak takéto nekalé praktiky vrhajú naň zlé svetlo a treba sa pred nimi vystríhať. Pokiaľ uznáš za vhodné, pošli tento článok niekomu, o kom vieš, že by sa mu mohol zísť. 🧡

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Edukáciu máme v krvi ❤️️
© Bitcoinová Škola | 2024